Начало Форуми Говорилня Ремонт на фарове на X-type

Преглеждане на 15 съобщения - от 1 до 15 (от всички 43)
  • Автор
    Публикации
  • #57598
    Анонимен

      Започнах да се занимавам през свободното си време с ремонт на фарове и най-вече такива за Ягуар Х-тайп. Извършвам смяна на счупени държачи, почистване на фарове и лещи на лупи, полиране на стъкла и смяна на захабени/изгорели рефлектори с рециклирани такива. Възможно е боядисване на декоративната пластмаса в самия фар. Най-често срещаните проблеми са счупени държачи което води до невъзможност за регулиране, разместени къси светлини и вибриращи светлини. Слабо светене на фаровете се дължи най-вече на изгорели и матирани рефлектори на лупите на късите светлини и малко от прахоляк и мръсотия по лещата на лупата.

      Това са снимки на елементи от фара преди/след:

      Стъкла:

      036681233.jpg

      036681230.jpg

      Зацапана леща:

      036681238.jpg

      036681237.jpg

      Счупен държач:

      036681231.jpg

      В процес на работа:

      036681232.jpg

      Изгорял рефлектор на стандартен фар със заводска халогеннта крушка:
      Преди:

      036631186.jpg

      След рециклиране:
      036631200.jpg

      Изгорял рефлекто на заводски ксенонов фар:
      Преди:

      036631204.jpg

      След рециклиране:
      036631210.jpg

      Боядисване на декоративната пластмаса в самия фар:
      X-type%20Black.jpg

      Целия албум със снимки:

      http://dope40.snimka.bg/automobiles/farove-jaguar-x-type.898006.36631184

      Цена на услугата:

      20лв на фар – отваряне, почистване, смяна на държачи и затваряне.
      +10 до 20лв на фар за полиране на стъклото в зависимост от състоянието на стъклото отвътре и отвън.
      +15лв на фар за боядисване на декоративната пластмаса.

      Ремонтен комплект за двата фара при ремонт от мен – 50лв.
      Рециклирани рефлектори комплект на късите светлини за фар с халогенна или фабрична ксенон крушка – 70лв.
      Премахване на побългарявания в самия фар с дълги самонарезни винтове, строителна пяна, домашни гъбички, стиропор или тел – безплатно :)

      Моля звънете само след 11ч. сутринта и не по-рано! Телефон за връзка: 0 осем 8 шест 9 0 пет 7 0 две. За всякакви други въпроси които не са по темата Моля ползвайте Личните Съобщения.

      #70888
      Анонимен

        Браво Симе, много добре си се справил и много добри цени предлагаш. Жалко, че си на другия край на България :huh:

        #70889
        Анонимен

          Еконт. Всичко ще ти стъпи на 2-3 дена без кола и ~12лв може би за Еконт. Пращаш, получавам ги на следващия ден, правя ги и ти ги пращам същия ден така, че на третия да са при теб.

          #70890
          Анонимен

            Така е, но не всеки сам може да си разглоби фаровете :dry:

            #70891
            Анонимен
              Юпитер wrote:
              Така е, но не всеки сам може да си разглоби фаровете :dry:

              Свалянето на фаровете /а не тяхното разглобяване/ е малко дразнещо, защото трябва да свалиш бронята за да развиеш 2 или 3 болта. Наистина много тъпо, а ако не знаеш къде са щипките на бронята и местата на които влиза в канали…, всеки дърпа и почти винаги има щети. :)
              Аз лично се каня от известно време да започна дейността по свалянето на фаровете за да направя и аз едно почистване, но ме спира точно свалянето на бронята…

              п.с. Съжалявам, че пиша в неподходящата тема на колегата с обявата, но понеже повдигна въпроса за свалянето на фаровете… Колега simeon40, извинявам се ако не е мястото на поста тук и ако пречи ще го махна веднага!

              #70894
              Анонимен

                Не се притеснявай за това. Наистина свалянето-слагането на бронята е най-досадното може би защото пък ми е кеф да си правя фаровете :) Между другото съм ремонтирал с рециклиране на рефлектори и фарове на други коли включително такива с истинско стъкло. При последните е много голяма играчка свалянето на стъклото без да го счупиш само за единия фар първия път ми отне 2 часа.

                #71031
                Анонимен

                  само за X ли ги правиш и би ли пробвал за S-type? :)

                  #71033
                  Анонимен

                    Нямаш грижи. Само кажи дали си със заводски ксенон или обикновенни защото имаше някакви разлики мисля.

                    #71035
                    Анонимен

                      обикновен халоген с рефлектор, ще пиша на лични да не оспамваме темата

                      #71144
                      Анонимен

                        Sime днеска се изнервям с моя фар. Нали се сещаш сменях стъклото, днес го отварях и да и двата държача строшени на дългите единия го застопорих. Ама на късия строшен яко и нестава. Сега ги цаках на тъмно пак надолу свети. Иначе ела отвътре хвана мести го но неможе го вдигне достатъчно. Утре пак ще го свалям мисля с една връв да го вържа и да ги изтегля назад.

                        #71148
                        Анонимен

                          А ти беше ли ги сменявал?

                          #71149
                          Анонимен

                            Само стъклото на фара. Не бях забелязал дали са счупени. Симето ся ми праща 2 държача и ще ги правя утре сигурно ;). Спасява ме .

                            #71156
                            Анонимен

                              Sime работата е свършена към 10 часа взех държачите и преди малко свършех със смяната безаварийно :) .
                              Ще чакам нощта да настъпи и да ги видя и да ги до-настроя :) Благодарско много за добрата цена. Спаси ме точно преди пробега който ме очаква (3000км). Не знам как щях да карам през нощта със наведения фар :)

                              #71160
                              Анонимен

                                Най-важното е безопасността докато шофираме. Иначе и аз не съм скучал днес, само че за S-type :whistle: :

                                [attachment=1069]DSC07729.JPG[/attachment]

                                [attachment=1070]DSC07730.JPG[/attachment]

                                [attachment=1071]DSC07731.JPG[/attachment]

                                [attachment=1072]DSC07735.JPG[/attachment]

                                Фаровете са със сменени държачи, почистени и стъклото само е полирано отвътре и малко отвън като не е пастирано и не е търсен ефекта да се премахне пожълтяването. Снимките са преди/след и малко боклуци от вътрешността на фара:

                                [attachment=1073]DSC07734.JPG[/attachment]

                                #71161
                                Анонимен

                                  О о о ти си ги лъснал даже тези :) Не можах да си намеря пастите аз къде съм ги заврял само шкурките си открих, но само с тях нямаше да стане щях да ги матирам и нищо не им правех. Чакам да се стъмни сега и слизам да видя какво съм сторил :P

                                Преглеждане на 15 съобщения - от 1 до 15 (от всички 43)
                                • Трябва да влезете в профила си, за да отговорите в темата.