Отговори на: Работа при студен двигател

Начало Форуми Говорилня Работа при студен двигател Отговори на: Работа при студен двигател

kikivc
Участник

Да съживя малко темата.
Днес бях при моя газаджия, че имам накакви дребни дертове и се заприказвахме. Емулатора за налягането на горивото, който той ми монтира е различен от вашите. На моя има потенциометър за ръчна настройка какво налягане да емулира. Разбира се това не ме спасява от P0191. Имам една идея как да се преборя и с това, но това е тема на друг разговор. Та майстора ми обясни, че вече слага такива емулатори защото предните след време започвали да правят проблеми със симптоми много близки до това от което се оплаквате(ненормална работа на бензин при студен двигател).
Както ми обясни бензиновия компютър след време се адаптирвал с емулатора и започвал да прави глупости на бензин и то особенно на студен двигател. Преди време колега с x type е ходил при него с такъв проблем и след голямо умуване и смяна на емулатора, нещата са се оправили. Продължавам да си мисля, че въпреки подобните симптоми при вас, надали при всички проблема е от едно и също място, но не е изключено при някой да се окаже точно това.